Aktuality a novinky

Výhody profesionálních překladů pro úspěšnou expanzi

Aneb chcete i Vy být globální?

Společnosti směřují k mezinárodnímu obchodu, a stávají se tak celosvětovými. Takové podniky jsou nazývány globálními. Jejich prioritou je zajistit úspěšný a hladký obchod, stejně tak i srozumitelnost pro širokou škálu zákazníků. Kvalitní překlady jsou dnes normou a nezbytností. Spolupráce s profesionální jazykovou agenturou má mnoho zásadních výhod, ať už jde o komunikaci k zákazníkům, grafické služby nebo manažerskou podporu. Profesionální jazykové agentury mají zkušenosti s expanzí jiných podobných podniků do zahraničí, takže vám budou podporou díky svým znalostem a odborným zkušenostem. Spolupráce mezi profesionální překladatelskou společností a globálními společnostmi se tak stává téměř každodenní činností.

Výhodami investice do překladatelských služeb:

  1. „Já o koze, on o voze“ se vám nestane

Zkusili jste v zahraničí říct nějaké typické naše přísloví a posluchač to nepochopil? Je to zcela normální, a proto i připravit podnik na celosvětový trh znamená víc než udělat překlad obsahu webových stránek do jiného jazyka. Kvalitní jazyková agentura poskytuje komplexní služby a pracuje s lokalizací, která zohledňuje design i obsah. Díky lokalizaci bude grafika i text kulturně a regionálně přizpůsoben cílové skupině, kterou se vám tím podaří oslovit, a napomůže to tak pozitivně zapůsobit na nákupní rozhodnutí klientů.

  1. Náklady jsou efektivní a konzistentní

Velkým benefitem kvalitní jazykové agentury je, že pracuje s nástroji překladové paměti (TM). Nástroje mají lingvistickou databázi, díky které se snižují náklady na překlady, urychluje doba překladu, tvoří firemní glosář, a tak udržuje konzistenci a snižuje chybovost. Dlouhodobá spolupráce je pro vás vynaloženými náklady výhodnější, než by tomu bylo u překladatele na volné noze. Profesionální agentura zaměstnává i rodilé mluvčí, kteří žijí v dané zemi. Proto mají povědomí o změnách v jazyce, nářečí i kultuře a aplikují to do překládaných textů. Vaši zákaznici nebo i návštěvníci webu Vás tak snáze naleznou, stráví nad vašimi texty více času, budou se cítit více komfortně a celkově se zvýší vaše důvěryhodnost.

  1. Marketingový nástroj

Profesionální lokalizace podpoří Váš marketing a s její pomocí můžete i zdvojnásobit efektivitu Vašeho marketingu. Využití profesionální jazykové agentury vám ušetří mnoho času, kdy nemusíte shánět specialisty na konkrétní odvětví, různé jazyky a grafické práce. Toto vše je schopná zajistit profesionální agentura, která bude kdykoli takto připravena s Vámi spolupracovat i na dalších jazycích s ohledem na Vaše představy a možnosti.

Pro úspěšnou globalizaci společnosti je třeba pokrýt kompletní rozhraní klienta. Nesprávný překlad může způsobit finanční ztrátu a poškození Vaší pověsti. Správná komunikace a cílený lokalizovaný text na zahraniční trhy zvýší Váš prodej. S pomocí služeb profesionální jazykové agentury se tak můžete prosadit a úspěšně obchodovat na globálním trhu.