Aktuality a novinky

Výhody znalosti španělštiny aneb proč se ji učit?

Kdo by si nechtěl přečíst Alchymistu nebo Důmyslného Dona Quijota de la Mancha v originále a pochopit tak úmysl jejich obrazných pojmenování, nadsázky a myšlení? Ovšem španělština není tahounem jen pro nadšence mistrů literatury a umění. V posledních letech je i nezbytným jazykem v globalizovaném světě nejen pro domluvení se na téměř všech kontinentech světa, ale i ve světě obchodu.

Odhaduje se, že v následujících 3 generacích bude španělsky rozumět 10 % světové populace.

Španělština je jedním z románských jazyků s dlouhou historií, kdy počátky se datují ke konci 9. století. V té době vznikala spolu s dalšími jazyky, kterými jsou portugalština, francouzština, italština, rumunština a jiné dialekty z latiny v době římské říše. Tyto jazyky se formovaly a jejich význam stoupal souběžně s rostoucím počtem lidí, kteří jimi mluvili.

Nyní je španělština oficiálním jazykem 21 zemí.

Většinu těchto zemí naleznete v Americe a Evropě. Španělsky se domluvíte s více než 450 miliony lidí. A to nejen v zemích, kde je oficiálním jazykem, ale i v mnoha dalších zemích, jako jsou Spojené státy (37 milionů mluvčích), Kanada (909 000 mluvčích), Brazílie (460 000 mluvčích), Filipíny (439 000 mluvčích), Belize, Andoře, Gibraltaru…

Přidáte se k nám a užijete si Španělsko se vším všudy? Můžete se učit online, jazykovým koučinkem, lekcemi s českým lektorem nebo rodilým mluvčím španělštiny. Kterou variantu si zvolíte Vy?